HUZUREVİ SAKİNLERİMİZ VE ÇOCUKLARIMIZLA KURBAN BAYRAMI KUTLANDI...

Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Kurban Bayramı coşkusu yaşandı. 

Vali Ahmet Hamdi Nayir ile eşi Münevver Nayir, Kurban Bayramı programına Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan huzurevi sakinleri ve Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan çocukları ziyaret ederek başladı. 

Vali Nayir’e AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar ile eşi Yasemin Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmet Özotraç ile bazı daire müdürleri eşlik etti.

Eşi Münevver Nayir ile huzurevi sakinlerine karanfil takdim eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, yaşlılar ve çocuklarla uzun süre sohbet etti, bayramlarını tebrik etti, yüzlerini güldürdü.

“YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA GÜNLERİ”

Huzurevi sakinleri kendi aile büyükleri, çocukları da kendi evladı olarak gördüğünü vurgulayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bayramlar büyüklerle ve küçüklerle birlikte olunca güzel. Bizler de ilimizin yöneticileri olarak buna dikkat ederek bayram programlarını sizlerle başlatıyoruz. Bizler devletimizin himayesinde olan büyüklerimizi kendi aile büyüklerimiz olarak biliyoruz. Yine devletimizin korumasındaki çocuklarımızı da kendi çocuklarımız olarak görüyoruz. Kurban Bayramı hepinizin bildiği gibi bizim iki önemli dini bayramlarımızdan biri. Fakirlerin hatırlandığı, Cenab-ı Hakk adına kesilen kurbanların dağıtıldığı bir bayram, yardımlaşma, dayanışma. Gerek bizleri, kalplerimizi birbirine yakınlaştıran gerekse Cenab-ı Hakk’a yakınlaştıran günler olarak bugünler önemli günler. Bizler bugünlerde büyüklerimizle, küçüklerimizle bir araya gelerek bu kalbi yakınlaşmamızı da hissetmek istiyoruz” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Bayramların birlik ve beraberliği sağlamada önemli bir fırsat olduğunu aktaran Vali Nayir, “Kurban aynı zamanda da bir teslimiyet. Hz. İsmail de asıl manasını bulan, Cenab-ı Hakk’ın emrine olan teslimiyetine, toplum olarak bizim de ihtiyaç duyduğumuz duyguları geliştiren ve yaşattığımız bir bayram olarak bugünlerde de hep birlikteyiz. Bizler, bugünlerde büyüklerimizle küçüklerimizle bir araya gelerek büyük aile olarak gördüğümüz, toplumun her kesimini bir araya getiren bu birliğimizi ve beraberliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Ülke, toplum ve Kütahya olarak bu birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Büyüklerimizin sağlık sıhhat içerisinde nice bayramlara ulaşmasını diliyorum. Çocuklarımızın bizlerin himayesinde inşallah iyi yetişmiş, buralardan en iyi şekilde istifade edebilmiş gençler olarak bu ülkenin hizmetinde olmalarını diliyorum” diye konuştu.

Samimi ve keyifli bir atmosferde gerçekleşen ziyarette huzurevi sakinleri adına söz alan Hasan Hüseyin Coşkun, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek Vali Ahmet Hamdi Nayir ile beraberindeki protokol üyelerine teşekkür etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı da tebrik eden Hasan Hüseyin Coşkun ‘Atam’ adlı şiiri okudu. 
 

Sonraki Sayfa: KURBAN BAYRAMI ARİFESİNDE ŞEHİTLERİMİZE ZİYARET

Önceki Sayfa : KÜTAHYA'DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI